SPROSTOWANIE !!!

 

OBECNIE  GRUPA  "PRZYSTAŃ" MA  SWOJĄ  SIEDZIBĘ  PRZY  KOŚCIELE

 

OO. BERNARDYNÓW  PRZY UL. POZNAŃSKIEJ.

 

GODZINY  SPOTKAŃ  BEZ  ZMIAN.

 

W  OSTATNI  WTOREK  MIESIĄCA  PRZED  MITYNGIEM  O GODZ. 17:00

 

ODBYWA  SIĘ  MSZA  ŚW.

     Grupa AA „PRZYSTAŃ” powstała, a właściwie jej pierwszy mityng odbył się dnia 04 grudnia 2012 r.. Jej siedzibą były dwa pomieszczenia w starej plebani kościoła św. Andrzeja w Łęczycy przy ul. Kościelnej 2.


     Grupa ta powstała nie na złość komuś czy żeby pokazać wyższość pewnej grupy ludzi. Wiadomo, że plotka to potężny nośnik fałszywych informacji, a że w każdej plotce jest część prawdy, tak i tutaj prawdą jest, że w trakcie luźnych rozmów zrodził się plan utworzenia drugiej grupy, która funkcjonowałaby w tygodniu, gdyż nie każdemu odpowiada przyjście na mityng w niedzielne popołudnie.

     Grupa zajmuje osobne pomieszczenia, więc panuje tam cisza i spokój; na mityngi przychodzi nie za duża ilość osób, co jest również bardzo wskazane dla ludzi początkujących, którzy nie mają odwagi otworzyć się przed większą ilością uczestników mityngu.


I tutaj pada większość plotek (jeśli nie wszystkie) roznoszonych przez osoby, które nie mają nic lepszego do roboty lub nie umieją trzeźwieć i żyć zgodnie w grupie. Ale to ich zmartwienie.

     Grupa jest otwarta dla wszystkich uzależnionych, a w każdy ostatni wtorek miesiąca są otwarte drzwi dla wszystkich, którzy chcą pomóc uzależnionym czy też dowiedzieć się czegokolwiek na temat choroby alkoholowej.

     Powstanie tej grupy pokazało również, że jeśli się czegoś naprawdę chce i chce się tego z serca, a nie na pokaz – to można to zrobić. I ja tam byłem i co mogłem, to pomogłem (przy pracach remontowo-porządkowych).

     Szczerze życzę Grupie „Przystań” dalszych sukcesów (gdyż grupa działa cały czas). Jak najwięcej nowych twarzy i jak najmniej plotkarzy J

 

                                                       Następnych 24-ech !

 

                                                                         Robert alkoholik

                                                                               (SAiRA)