SYLWESTER   2016 R.

     Znowu Sylwester? Zgadza się, znowu mamy Sylwestra! I znowu na trzeźwo, co nam w ogóle nie przeszkadza. Goście zjawili się punktualnie i można było zacząć zabawę. 


                                                                  Na balu nie zabrakło rocznic, m.in. Tomka.

    W czasie trwania balu trwał konkurs na najlepiej tańczących i tak po zakończeniu konkursu wyłoniono Królową i Króla balu


                                                                                     oraz Księżniczkę i Księcia.

     Gdyby zabawa trwała do rana, to z pewnością wiele osób zostało by na sali, ale niestety, nasz sylwester trwał tylko do 4 rano, a sądząc po minach uczestników impreza była udana.

 

 

                                                                                       Robert alkoholik

 

                                                                                        (SAiRA) Łęczyca

                         XLVIII  WARSZTATY

 

                                LUBASZOWA

 

     W dniach 25.11 – 27.11.2016 r. odbyły się warsztaty terapeutyczne organizowane przez Stowarzyszenie „Nowa Szansa” z Tarnowa w Domu Rekolekcyjnym oo. Redemptorystów w Lubaszowej. Tematem warsztatów była duchowość i jej rola w życiu człowieka.

          W piątek 25-ego o godz. 16:00 zakwaterowaliśmy się w pokojach.

Rozpoczęcie warsztatów zaczęło się wspólną kolacją o godz. 18:00. Oprócz uczestnictwa w zaplanowanych zajęciach równie ważne i istotne były dla nas spotkania przy kawie i kominku. Dzieliliśmy się z uczestnikami swoimi wrażeniami, radościami i smutkami oraz sposobami radzenia sobie z nimi.

          Celem naszych warsztatów były problemy związane z uzależnieniem od alkoholu. W ramach warsztatów prowadzone były konferencje specjalistów z psychologami i duchownymi oraz mityngi AA i Al.-Anon.

          Mieliśmy możliwość osobistej rozmowy z terapeutami oraz o. Sewerynem, a także skorzystania z posługi sakramentu pojednania i pokuty.

 

A oto ramowy plan warsztatów:

     Nie obyło się także bez przyjemności, tzn. zabawy andrzejkowej, która odbyła się o godz. 19:30. Było cudownie i wszyscy w szampańskich nastrojach wróciliśmy do pokojów.

  Ośrodek oo. Redemptorystów położony jest na górze Tabor. Przepiękny i malowniczy krajobraz, ścieżki na spacery wśród pól i lasów, szlaki turystyczne którymi przechadzaliśmy się w wolnych chwilach.

     Wzmocnieni duchowo z naładowanymi akumulatorami wróciliśmy do domu i codziennych zajęć.

 

 

 

                                                                                             

                                                                                                                                                                  Iwona

SAiRA „Przebudzenie”

 

                                                                                                           Łęczyca

SARBINOWO   MORSKIE   2016

     W dniach 02-04.09.2016 r. odbył się Zlot Radości w Sarbinowie Morskim, położonym na północnym-zachodzie od Koszalina. Sarbinowo jest osadą rybacką i znanym od stu lat ośrodkiem wypoczynkowym, a klimat kształtowany jest przez położenie w zachodniej części polskiego wybrzeża Bałtyku.

 

     Na rozpoczęcie Zlotu odbyło się ognisko powitalne, pieczenie kiełbasek na grillu oraz zabawa taneczna na wolnym powietrzu. Program Zlotu jest co roku bogaty, a hasłem tegorocznym było: „Zachowajmy to w prostocie”

     Każdy starał się znaleźć coś dla siebie. Ośrodek wypoczynkowo-rehabilitacyjny „Beskid”, w którym mieszkaliśmy, położony był na bardzo atrakcyjnym terenie w odległości 50 m od morza, nad które chodziliśmy na plażę, karmiliśmy ptaki, pływaliśmy i opalaliśmy się. Ośrodek położony z dala od dróg komunikacyjnych w otoczeniu zieleni i rozległych terenów zapewniał nam prawidłowy wypoczynek i relaks. Na jego terenie znajdowało się boisko sportowe, siłownia, miejsce na ogniska, grille, place zabaw. Korzystaliśmy z przepięknego basenu, opalaliśmy się na leżakach, a dzieci pluskały się w brodziku. Można było odprężyć się w grocie solnej, także część naszej grupy nie ominęła tak wspaniałej atrakcji.

     Zorganizowaliśmy wycieczkę do m. Gąski, gdzie podziwialiśmy latarnię morską i przepiękny widok z góry, a było co oglądać.


     Na zakończenie pragnę powiedzieć, że ja spędziłam tam cudowne chwile. Korzystałam ze wszystkiego, co tylko możliwe. Miałam dużo czasu na rozmyślania i przyjechałam z dużym bagażem bogatszym w nowe doświadczenia. To najpiękniejsze chwile, jakie przeżyłam w tym czasie.

                                                                                                      Iwona

                                                                         SAiRA „Przebudzenie”

 

                                                                                                      Łęczyca